Soukromá střední­ odborná škola (1. KŠPA) se nachází­ v centru Litoměřic
a od roku 1992 je zařazena do rejstří­ku MŠMT.

Škola nabí­zí­ vzdělání­ těm, kteří­ mají řádně ukončenou povinnou školní­ docházku, pří­padně těm, kteří úspěšně absolvovali střední­ odborné učiliště.


Aktuální informace


Schůze rodičů

Informativní schůzka rodičů pouze pro 1. a 4. Ročníky se bude konat 18. Září 2017


Opravné maturity

Podzimní termín maturitních zkoušek:


Zahájení školního roku 2017/2018


Termíny dodatečných zkoušek

KLIKNI ZDE


Seznam přijatých uchazečů

     
KLIKNI ZDE


Přijímací řízení 2. kolo

     Přihlášky na všechny obory i formy studia přijímáme stále. Přijímací řízení nyní již BEZ PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK, uchazeč absolvuje jen krátký přijímací pohovor.

     Přihlášky na denní studium posílejte do 24.5.2017. Volná místa jsou v oboru:

     68-46-M/01 Veřejnosprávní činnost - 11 míst

     63-41-M/01 Ekonomika a podnikání - Management sportu - 10 míst

     18-20-M/01 Informační technologie - 10 míst

     Přijímací řízení proběhne ve středu 31.5.2017 v 9:00 hodin. Kritériem přijetí je absolvování přijímacího pohovoru.Žáci 1. KŠPA na Spartě!

     V úterý 6. 12. 2016 měli naši studenti oboru Management sportu jedinečnou možnost navštívit reálný trénink A-týmu fotbalistů AC Sparta Praha před jejich odletem do Itálie na utkání Evropské ligy s klubem Inter Milano. Po zhlédnutí fyzické přípravy i části tréninku si prohlédli síň slávy s památkami na slavné fotbalisty, kteří kdysi v klubu AC Sparta Praha hrávali. Poté navštívili VIP prostory stadionu se skyboxy, komentátorská stanoviště a místa, odkud se vysílají televizní přenosy. Poté se přesunuli na besedu s ředitelem managementu a marketingu Tomášem Křivdou, sportovním manažerem a manažerkou klubu Mgr. Irenou Smetanovou. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací – jak funguje příprava na utkání pro A tým, různé manažerské tipy a jiné. Závěrem studenti navštívili také tiskové centrum. Exkurze studenty skutečně nadchla a byla pro jejich studium velmi přínosná.V létě do Chorvatska

      Ještě jednou nabízíme žákům letní kurz v Chorvatsku, který je po domluvě s cestovní kanceláří za skutečně výjimečně nízkou cenu. Zájemci se mohou hlásit u Mgr. Živcové. Leták zde.


Výstava škol v KD

     Jako každý rok se i letos naše škola prezentovala na výstavě škol v kulturním domě v Litoměřicích, kde představila všechny studijní obory a prozradila spoustu dalších informací.


Žáci 1. KŠPA na hokejovém tréninku v Mladé Boleslavi

     Dne 21. 10. 2016 měli naši studenti oboru Management sportu možnost navštívit reálný trénink hokejistů Tipsport extraligy z Mladé Boleslavi. Třešničkou na dortu pak byla beseda s trenérem Marianem Jelínkem, který pomáhá hráčům najít způsob, jak se soustředit na ledě i při tréninku, a dosahovat tak nejlepších výsledků. Pan doktor Jelínek deset let spolupracoval s Jaromírem Jágrem, stále působí jako mentor a kouč, přednáší, vede různá školení a workshopy. Je spoluautorem 8 knih a získal doktorát z kinatropologie a psychologie.
     Po rozhovoru s trenérem měli studenti možnost nahlédnout do kabiny hráčů, masérny a zázemí zimního stadionu – ŠKO-ENERGO arény. Exkurze se studentům velmi líbila a odnesli si mnoho užitečných rad a zážitků, neboť vidět hokejové hvězdy z národního týmu přímo v akci je zážitek pro každého! Tímto ještě jednou děkujeme všem úžasným lidem, kteří se nám na stadionu věnovali, zvláště pak PhDr. Marianu Jelínkovi, který nám věnoval svůj čas!


Studentské volby na 1. KŠPA

     I naše škola se zúčastnila projektu studentské volby na středních školách. Studenti měli šanci vyzkoušet si volby „na nečisto“ a poznat volební systém na vlastní kůži. Smyslem tohoto projektu je snaha poukázat na občanskou lhostejnost v ČR. Snahou bylo nejen seznámení studentů s volebními principy zastupitelské demokracie, ale také zacílení do budoucna, aby studenti začali vnímat své občanství aktivně, zodpovědně a sebevědomě.


Seznamovací kurz

     Seznamovací kurz nových žáků prvního ročníku proběhl ve dnech 6. – 7. 9. 2016 v Oparně v kempu Jordán. Studenti úspěšně zdolávali kopec Lovoš, pak následovaly odpolední aktivity, např. mokrá házená, „kynu“, rozesmívaná apod. Den byl zakončen táborákem, na jehož přípravě se samozřejmě podíleli i samotní studenti.      Seznamovací pobyt se vydařil, ztráty byly nulové a všichni si ho moc užili.


Branný den

     Dne 2. 9. 2016 se již tradičně uskutečnil branný den školy. V letošním roce došlo k mírné technické inovaci, neboť tentokrát žáci hledali jednotlivá stanoviště pomocí souřadnic GPS. Žáci se prostřednictvím tohoto praktického kurzu seznámili s evakuací osob, zdravovědou a 1. pomocí, integrovaným záchranným systémem a dokonce i s multilingválním stanovištěm zaměřeným na záchranu zraněného a komunikaci s operátorem v cizích jazycích.


Lidice

     Znalost dějin patří k všeobecnému vzdělání. Proto se studenti naší školy zúčastnili v Praze besedy na téma – Domácí odboj a život za 2. světové války. Besedy se ujala přeživší neteř generála Spěváčka vyznamenaného za zásluhy v domácím odboji, paní Šárka Helmichová. Její vyprávění o skrývání se ve sklepení, o vysněné vůni čerstvého pečiva i obětavosti cizích lidí bylo velmi poutavé.

     Z Prahy jsme se přesunuli do Lidic, abychom v tzv. Lidické galerii zahájili prohlídku obce vypálené nacisty 10. června 1942. Zde jsme mohli obdivovat kresby dětí zasílané do Lidic z celého světa a ve zdejším kině jsme se podívali na dokument o vyhlazení obce. Prohlídka expozice v lidickém památníku patřila k nejsilnějším zážitkům celé exkurze. Moderně pojatá výstava nabízí např. promítání filmových dokumentů - nacistických projevů, vzpomínky pamětníků, čtení dopisů lidických dětí, fotografie nacistických zvěrstev vystavené na betonových panelech, fragmenty předmětů z lidického kostela, fotografie zastřelených lidických mužů a také žen a dětí, které zemřely v koncentračních táborech. Po prohlídce muzea jsme společně prošli pietním územím tam, kde obec Lidice kdysi stávala. Zastavili jsme se u sousoší lidických dětí či základů Horákova statku, kde byli všichni lidičtí muži starší 15 let zastřeleni. Mrazivé počasí jen prohlubovalo naše pocity a my jsme si uvědomili spoustu důležitých věcí o minulosti i o jejím vztahu k dnešku."Představení, které prodlužuje život"

     Představení, které prodlužuje život. Těmito slovy Divadlo Klauniky Brno popisuje svou nejhranější divadelní inscenaci Don Quijote de la Ancha. A právě tu jsme měli možnost začátkem března zhlédnout.

     Jedná se o svérázné zpracování osudů Dona Quijota a jeho věrného služebníka Sancho Panzy, přičemž dílu vzniklému pod režijním vedením Boleslava Polívky rozhodně nechybí humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace. Po formální stránce zvolil Polívka cestu didaktické klaunikyády a spojil román Miguela Cervantese Saavedry s myšlenkami Jana Ámose Komenského.

     „S vědomím toho, že společnost je poznamenaná dekadencí a nedostatkem ideálů a opravdových vzorů, předstupují před diváky 2,38 metrů vysoký profesor španělského jazyka a literatury a sto dvaceti kilogramová Ancha pracující jako vychovatelka na kominickém internátě ve Šlapanicích, v kostýmech Dona Quijota a Sancho Panzy. Se skupinou španělštinářů se ujímají nelehkého úkolu: co nejlépe ztvárnit příběh důmyslného rytíře Dona Quijota," A můžeme konstatovat, že když do hry z hlediště zatáhnou řadu dobře se bavících studentů i učitelů, dílo se jim ke spokojenosti všech zúčastněných daří.Lyžařský kurz

Letošní hory? No super! Sníh, mráz, slůničko! Co víc si přát? Příjemný hotýlek, kde nás obskakovali, krásné rakouské sjezdovky, kde skoro nikdo nebyl, řidička autobusu, která nás v pořádku dovezla tam i zpátky. Počasí bylo nádherné, všichni lidé milí, šnicle přes celý talíř, vanilkový Germknödel – mňam! Prostě opravdu všecko se nám líbilo. Jo – hlavně ty panorámata!Florbalový turnaj – nová vánoční tradice 1. KŠPA

První ročník vánočního turnaje ve florbale připravili studenti 4.A ve spolupráci s Mgr. Krulišem. Turnaj se uskutečnil 17. prosince 2015 ve sportovní hale Kalich Arény v Litoměřicích. Každá třída si zvolila své zástupce, kteří je reprezentovali. Na 1. místě se umístil tým 3.B, druhé místo si zasloužil tým 4.A a bronzovou medaili získala 2.A. Celý turnaj probíhal v přátelské a pohodové atmosféře. Doufáme, že se vánoční turnaj ve florbale stane tradicí i do příštích let.Exkurze do Drážďan

V pátek dne 18. 12. 2015 se studenti 1.KŠPA Litoměřice zúčastnili exkurze do Drážďan. Návštěva vánočních trhů v centru města navodila příjemnou předvánoční atmosféru. Mnozí navštívili i kostely, které k vánočním svátkům patří. Návštěva obchodního domu završila naší exkurzi do Drážďan. Ve večerních hodinách jsme byli opět doma, sladce unaveni a plni nezapomenutelných zážitků.Studenti naší školy se zúčastnili okresního kola POHÁRU ČESKÉHO FLORBALU STŔEDNÍCH ŠKOLJazykový zájezd do Anglie

ve dnech 2. - 8. listopadu 2015 se studenti zúčastnili jazykového zájezdu do Londýna


Lyžařský kurz – Rakousko

Po delší odmlce uspořádala naše škola opět lyžařský výcvik v Rakouských Dolomitech. Vybrali jsme březnový termín, který nabízel rozšířený skipas na atraktivní lyžařskou oblast u italských hranic v okolí města Lienz. Tento region nabízí široké, upravené a poloprázdné sjezdovky ve výšce 2000 – 3200m. n. m., 95% z nich je uměle zasněžováno. Na své si přišli nejen sjezdaři, ale i snowboardisti, pro které tu jsou pěkně vybavené a dobře udržované „snowparky“. Nezklamalo nás ani počasí. Kromě prvního dne, kdy byla mlha, že by se dala krájet a ze střediska Matrei – Kals jsme viděli pouze lanovky a sotva tyče na sjezdovce, nám svítilo sluníčko po celé další čtyři dny. Krém s vysokým ochranným faktorem byl naprostou nutností, přesto jsme po návratu vypadali jako od moře. Pochvalovat jsme si mohli i pohodové ubytování a jídlo uspokojilo i největší jedlíky.

Nejen díky výborným podmínkám, které jsme pro pořádání lyžařského kurzu v této oblast našli, ale i vzhledem k bezvadnému a bezproblémovému přístupu žáků po celou dobu akce bychom rádi kurz příští rok zopakovali. A že se všem opravdu líbil, o tom svědčí žáky používaná zkratka „HD“- hodně dobrý a „ÚHD“- úplně hodně dobrý.


Výlet do vánočních Drážďan

Za krásného počasí se uskutečnil výlet do předvánočních Drážďan. Na známých adventních trzích si studenti měli příležitost vyzkoušet v praxi svojí němčinu.


Oslava Mikuláše

Studenti 4. ročníku naší školy, David, Markéta a Paula, pomohli v mateřské škole v ulici Odboje s organizací mikulášské besídky. Vystoupili jako Mikuláš, čert a anděl a nadšeným dětem rozdali sladkou nadílku.Větrníkový den

Naše škola se dne 20.11.2014 zúčastnila akce Větrníkový den, která měla upozornit na mladé lidi, kteří trpí cystickou fibrózou. Na tuto nemoc není žádný lék, a proto naši studenti chtěli vyjádřit solidaritu s nemocnými.


Zajímavý host

Ve čtvrtek 30.10.2014 se žáci 3. a 4. ročníků zúčastnili besedy s panem Korneliem Novakem. Tento pozoruhodný člověk jim přiblížil svůj život plný kotrmelců a ukázal, že i z nejtěžších problémů můžeme najít úspěšnou cestu. Hodnocení žáků : "Byl hustej !"Okresní finále 2014 středních škol ve stolním tenise

Naší školu representovalo dívčí družstvo ( Barbora Šubrtová, 2.A a Markéta Veselá, 4.A ), které po výborném výkonu vybojovalo krásné 2. místo. Blahopřejeme.
Škola - výstava škol a učilišť

Chtěli bychom poděkovat všem žákům posledních ročníků základních škol a rodičům za návštěvu našeho stánku.stránky komunitní­ch škol EU peníze školám
© 2010, 1. KŠPA Litoměřice, e-mail: litomerice@1kspa.cz, tel.: 416 73 21 53
optimalizováno pro Mozilla Firefox v. 3.5, IE v. 8
Kde nás najdete Máchovy schody 13 / 4
412 01 Litoměřice